Дорогий друже! Бачу ти зібрався стати великим і красивим, раз сидиш на подібних сайтах. Сумка зібрана, погляд сповнений впевненості в досягненнях своїх цілей. Ось-ось і почнеш копитом бити випускаючи клуби пари з ніздрів. Бойовий настрій це відмінно, але чи правильно ти склав програму тренувань для себе? Однакових людей немає, все суто індивідуальні, але в сучасному світі виділяють три типи статури людини, за якими орієнтують розподіл навантажень на тренуванні і підбирають дієту.
- Ектоморфи – тонкокістні, витягнуті, худорляві, зазвичай частка підшкірного жиру мізерно мала.
- Мезоморфи – справжні щасливчики, що володіють атлетичним тілом, при правильному харчуванні підшкірний жир відсутній, м’язова система добре розвинена.
- Ендоморфи – характеризуються потужним кістяком, за рахунок накопичення підшкірного жиру форми їх часто здаються згладженими.
Ектоморф
У ектоморфів тренування істотно відрізняються від ендоморфів. На жаль силові результати у вас не будуть рости так швидко як у них, а форсуючи процес тренувань ви ризикуєте придбати травми, зумовлені особливостями вашого тіла. Зате при тонкому кістяку, і вузькій талії навіть незначні прибавки м’язової маси будуть виглядати вражаюче.
Тренування в цій групі не повинні затягуватися. Перерви мають бути тривалими, до повного відновлення. Число повторень варіюється до 8. Подолання обтяжень більш динамічно, часто з читингом.
Їжа у даних атлетів повинна бути максимально калорійною. Особливою різноманітністю повинні відрізнятися продукти, що транспортують білок в організм, причому білок тваринного походження повинен поєднуватися з білком рослинного походження. Це може бути гречана каша з молоком, м’ясо із зеленим горошком, більше риби і рису. Такі страви часто повинні бути на вашому столі.
Будь які тренування можуть бути марними, і навіть шкідливими при дисбалансі навантажень і неправильній дієті.
Мезоморф
Що ж стосується мезоморфів, то вони в найбільш вигідному положенні. Це та «золота середина» яка за певних зусиль зможе домогтися поставлених перед собою цілей. Силові вправи оптимально впливають на м’язову масу, вона хорошої якості і впевнено надає фігурі форми.
Мезоморфам важливо тримати гармонію у всіх групах м’язів, не дозволяти певним «скакунам» вириватися вперед. Самі ж тренування можуть мати найрізноманітніший характер. Їхньою метою може служити і ріст м’язової маси, підвищення сили, поліпшення рельєфності, добавка до обсягу і т.д. Під кожну мету потрібно визначати особливу дієту. У будь-якому випадку намагайтеся щоб у харчуванні знаходилося достатня кількість вітамінів і мінералів.
Успіхів у тренуваннях!
Ендоморф
Людям цього типу перш за все потрібно позбутися від жирового прошарку, яке спотворює їхнє тіло (напевно вони саме тому і вирішили зайнятися спортом). Робота має бути важка але і плоди вона принесе бажані. Не варто засмучуватися, найчастіше люди ендоморфного типу мають порівняно велику силу- вона і буде підстьобувати ваш інтерес до тренувань.
Пару слів про дієті. У вашому організмі вже є достатній запас енергії, а тому кількість енергії, що надходить з їжею потрібно скоротити. Це означає ніякої калорійної їжі. Я не жартую. Забудемо про борошняні вироби, солодощі, жирну їжі та продукти, що містять багато солі (сіль затримує воду, а внаслідок ускладнює позбавлення від жирових відкладень). Їжте частіше, 5-6 разів на день малими порціями для прискорення метаболізму у вашому організмі. Білкові запаси відновлюйте переважно рибними стравами. Перший час вас буде долати постійний апетит. Боріться з ним сухофруктами.
Після закінчення строків адаптації до навантажень, скорочуйте час відпочинку на тренуваннях. Робіть її більш інтенсивною (в розумних межах).
Підведемо підсумки – ваші ліки важкі тренування і складна в перший час дієта. Буде нелегко. Але повірте, коли у вас почне з’являтися талія, виступлять перші «кубики» преса, м’язи потихеньку обзаведуться рельєфом – ваші труди не будуть марними. Нехай це вас надихає.