Періодичне 24-годинне голодування – важливий і ефективний спосіб боротьби з токсинами і жировими відкладеннями. Все про те, як голодувати правильно і безпечно.
Боротьба з жировими відкладеннями
Періодичне проведення так званих «розвантажувальних днів», що мається на увазі повна відмова від їжі на 24 години – основа інтервального голодування (англ .: Intermittent Fasting), одного з найбільш популярних методів набору сухої м’язової маси і нормалізації ваги тіла.
Крім того, що в розвантажувальний день організму не потрібно переробляти їжу, що розвантажує травну систему, періодична відмова від їжі допомагає виведенню токсинів і боротьбі з вільними радикалами. Не кажучи про те, що метод дійсно допомагає скинути вагу.
Користь розвантажувальних днів
Ряд наукових досліджень показують, що періодичне голодування оптимізує секрецію інсуліну, роблячи згодом організм менш чутливим до їжі, що містить вуглеводи з високим глікемічним індексом, нормалізуючи апетит і знижуючи почуття голоду.
Робота в умовах «розвантаження» і нестачі калорій вимагає від організму використання запасів енергії жирових відкладень. Тіло поступово вчиться працювати не тільки на простому паливі (глюкозі з цукрів і вуглеводів) але і на вільних жирних кислотах.
Чи небезпечно таке голодування?
Оскільки нормально функціонуючий організм уповільнює обмін речовин приблизно на 2-3 день після початку голодування, відмова від їжі на 24 години не повинен робити негативний вплив ні на метаболізм здорової людини, ні на існуючу м’язову масу.
Основними протипоказаннями до розвантажувального голодування є такі захворювання, як діабет, виразки шлунка, захворювання серця. Якщо у вас є сумніви щодо того, чи підходить вам метод розвантажувальних днів, проконсультуйтеся з вашим лікарем.
Вибір часу
Підбираючи час для розвантажувального дня, важливо пам’ятати про те, що не потрібно починати голодувати з ранку, інакше ви зіткнетеся з проблемою відходу до сну з порожнім шлунком, що не дасть вам спокійно заснути. Крім цього, весь день ви будете думати виключно про їжу.
Найлегшим способом проведення розвантажувальних 24 годин є відмова від їжі ввечері першого дня після невеликого ранньої вечері (наприклад, в 18 годин), спокійна ніч без почуття голоду, голодування протягом світлового дня і невеликий прийом легкої їжі ввечері.
Їжа, допустима при голодуванні
Незважаючи на те, що часто зустрічаються рекомендації розвантажувальних днів на огірках, яблуках або гречці, важливо розуміти, що прийом навіть невеликих порцій їжі не тільки не полегшує голодування, а скоріше ускладнює його, роздуваючи апетит і нагадуючи про голод.
Під час відмови від їжі допускається лише вживання безкалорійний напоїв (води чистої або з лимоном, трав’яних чаїв) і 2-3 разовий прийом 5-7 г амінокислот ВСАА. Останні суттєво знизять відчуття голоду, нормалізує при цьому обмін речовин і роботу мозку.
Як боротися з почуттям голоду?
Необхідно навчитися відрізняти справжній фізичний голод від почуття, коли хочеться «щось з’їсти». Подібний психологічний голод викликається виключно тим, що звикнувши їсти кілька разів на день, вам здається, що ви зобов’язані відчувати голод при відсутності їжі.
Чим краще ви навчитеся відчувати сигнали свого тіла і відрізняти фізичний голод від психологічного, тим простіше ви зможете контролювати свій апетит і, безумовно тим ефективніше виявляться будь-які дієти. Пам’ятайте про те, що саме мозок контролює вагу тіла.
Розвантажувальна дієта і втрата м’язів
Враховуючи те, що тренування на набір м’язів має на увазі підвищену калорійність харчування, травний тракт атлетів особливо сильно потребує 24-годинний перепочинку. Крім цього, періодичне голодування стимулює вироблення гормонів.
Думка про те, що спортсмени повинні їсти кожні 2:00 є перебільшеним – для запуску катаболічних процесів розпаду мускулатури потрібен більший час. Досвід інтервального голодування доводить те, що тренуватися можна і на порожній шлунок.
Періодичне проведення розвантажувальних днів корисно не тільки для схуднення і нормалізації ваги тіла але і для контролю за апетитом. Спортсмени, що тренуються для набору м’язів, отримають при подібному голодуванні зростання важливих для мускулатури гормонів в організмі.